Wyciągarki – Extrem4x4

Wyciągarki

Wyciągarka jest urządzeniem pomocniczym o szerokim wachlarzu zastosowań.
W pojazdach terenowych wyciągarka używana jest najczęściej, gdy potrzebujemy wydostać się z opresji w momencie jak zawiedzie nas już napęd 4×4.
Jednak zastosowań wyciągarek jest mnóstwo.

Tak więc oprócz wspomnianej funkcji wyciągania ugrzęźnietego pojazdu w terenie, wyciągarką możemy dźwigać, przyciągać cieżkie ładunki, stawiać słupy, prostować ogrodzenia i wykonywać wiele innych czynności użytkowych.
Mniejsze wyciągarki stosujemy na systemy załadowcze przestrzeni użytkowych – np. w pojazdach dla mysliwych.
Należy pamiętać, że siła wyciągarki, to siła którą musimy zakotwiczyć w samochodzie.

Tym samym montaż wyciągarki wymaga zastosowania płyty – stelarza montażowego, solidnie zamocowanego do elementów nośnych pojazdu.
Wyciagarki najczęściej zasilane są energią elektryczną samochodu ( poza mechanicznymi i hydraulicznymi – rzadziej stosowanymi), tak więc potrzebne jest odpowiedniej mocy źródło zasilania wyciągarki – czyli akumulator i alternator.
Pamiętajmy, że wyciągarkę należy połaczyć z wyłącznikiem bezpieczeństwa, chroniącym przed samoczynnym załączeniem lub zwarciem elektryki.

Sprawdź nasze Social Media

2024© Extrem4x4.pl. All Rights Reserved.
Używamy plików cookies i podobnych technologii w celu realizacji usług, reklamy, statystyk, optymalizacji. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatności