Snorkele – Extrem4x4

Snorkele

Snorkel, czyli zewnętrzny komin powietrza zasilania silnika jest jednym z najważniejszych usprawnień terenówki.
Jest on przedłużeniem układu dolotu powietrza silnika, którego otwór ssawny zostaje przeniesiony w najwyższy możliwy punkt – czyli w większosci przypadków na wysokość dachu pojazdu.

Jak wiemy z mechaniki rozpędzony, pracujący silnik spalinowy w chwili zaciągnięcia w układ dolotowy cieczy – najcześciej wody – zostaje trwale i dość kosztownie uszkodzony, momentalnie eliminując pojazd z dalszej jazdy.
Większość samochodów terenowych nie jest projektowana do kontaktu z głębszą wodą ( czytaj z wodą ponad wysokość zderzaka), gdyż punkty ssania powietrza umieszczone są pod przednią lampą, tym samym samochody te narażone są na zalanie silnika i tragiczne skutki takiej sytuacji.

Oferujemy więc montaże snorkeli, które podnoszą punkt czerpania powietrza dużo wyżej niż fabryczne, a tym samym dzięki swojej konstrukcji „łapacza powietrza” ułatwiaja silnikowi zasys, co przedkłada się w większości pojazdów na odczuwalne zwiększenie mocy i momentu silnika.

Sprawdź nasze Social Media

2024© Extrem4x4.pl. All Rights Reserved.
Używamy plików cookies i podobnych technologii w celu realizacji usług, reklamy, statystyk, optymalizacji. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatności