Fiat Freemont – Extrem4x4

Fiat Freemont

Prezentujemy nowego, terenowego Fiata – Freemont 4×4, który wszedł niedawno do sprzedaży, a my już go mamy na warsztacie.
To chyba pierwszy samochód osobowy klasy SUV ze stajni Fiat.

Wcześniej występowała jedynie uterenowiona wersja Fiata 4×4 – Panda Cross, no i oczywiście znany wszystkim rajdowy Fiat 500 4×4 … – ale to nieseryjnie. Freemont to połączenie użytkowego i zarazem mocno luksusowego kombi z lekko terenowym podwoziem i napędem 4×4. W wersji fabrycznej idealnie nadaje się do walki z polskimi drogami, rekreacyjnego wykorzystania poza utwardzonymi drogami i na zimę, na zaśnieżone podjazdy. Jednak żeby wrzucić go w prawdziwy teren, trzeba Fiata trochę zmodyfikować.

Naszym zadaniem jest przystosować go do bardziej terenowego środowiska i zabezpieczyć przed skutkami „głębszego” kontaktu z naturą. Egzemplarz ten pojedzie w tym roku na ekspedycję na Islandię i Wyspy Owcze, celem sprawdzenia swoich granic wytrzymałości i waleczności w ciężkim terenie. Tak więc opisywany Fiat otrzymał u nas wyższe zawieszenie, większe i bardziej terenowe ogumienie z poszerzającymi rozstaw kół dystansami, specjalnie konstruowany zestaw płyt osłonowych, progi boczne, snorkel, wyciągarkę, haki i zaczepy, stelaż koła zapasowego na tylnej klapie, przebudowę elektryki pod kątem zasobności w prąd i niezawodności, bagażnik wyprawowy , mnóstwo potrzebnego oświetlenia xenonowego oraz przetwornicę 230V. Fiata ukończymy niebawem, a teraz kilka zdjęć z warsztatu i na razie wirtualny efekt końcowy … tak na smak.

Sprawdź nasze Social Media

2024© Extrem4x4.pl. All Rights Reserved.
Używamy plików cookies i podobnych technologii w celu realizacji usług, reklamy, statystyk, optymalizacji. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Prywatności