WYBÓR JĘZYKA:  pl  en
Szybki kontakt: tel. 33-497-96-81, info@extrem4x4.pl
Dla podróżników promo1
>
Dla rajdowców promo1
Dla myśliwych promo1
news tundra Patrol Integrale Diesel Biturbo BMW
zobacz więcej
news2015 integrale Toyota Hilux nowy pałąk załadowczy
zobacz więcej
news tundra Patrol Biturbo BMW by Extrem4x4 zobacz więcej

Patrol Y61 – 3.0d BMW na wyprawę.

Dostaliśmy zlecenie zbudowania samochodu terenowo-wyprawowego dla kolegi Marcina, który dostarczył nam bazę – czyli trochu nadużytego Nissana Patrola 3.0di w wersji krótkiej, 3-drzwiowej.
Zaczęliśmy od szczegółowego mycia podwozia i rozbiórki na czynniki pierwsze.
Podwozie i rama zostało mechaniczne wyczyszczone z powstałych ognisk korozji, poprawiliśmy blacharkę i porządnie zakonserwowaliśmy wszystkie elementy.
Elementy zawieszeń, obudowy mostów zostały wypiaskowane i proszkowo polakierowane.

Oczywiście przed tuningiem i przebudową wykonaliśmy wszystkie remonty mechaniczne, wymiany łożysk, uszczelnień płynów eksploatacyjnych.
W dalszej kolejności zamontowaliśmy lekki, aluminiowy, nowej generacji silnik z BMW 3.0d z pojedynczym doładowaniem.
Tutaj użyliśmy nasz sprawdzony kit montażowy składający się miedzy innymi ze specjalnie skonstruowanego supermocnego sprzęgła 300mm z jednomasowym kołem zamachowym, blachy łączącej ze skrzynią Patrola, zestawu łap z poduszkami, okrojonej ze zbędnych ekologii elektroniki silnika z przebudowanym komputerem sterującym, do którego załadowaliśmy sportową mapą sterującą, sportowego wydechu dużej wydajności - całkowicie wykonanego ze stali nierdzewnej.
Wszystko to daje piorunujący efekt parametrów i osiągów samochodu.

Uzyskana moc to 300KM i ponad 700Nm momentu obrotowego, dostępnego już od najniższych obrotów.
Co do podwozia, to na uwagę zasługuje zawieszenie, czyli przede wszystkim regulowane sportowe amortyzatory R-shox 2.7'' ze zbiornikami gazu.
Amortyzatory możemy skonfigurować w dowolnym ustawieniu sztywności i tłumienia, zależnie od przeznaczenia pojazdu, masy i oczekiwanego komfortu. Wydajność jest tak duża, że można sobie pozwolić na rajdową jazdę nawet mocno załadowanym szpejami samochodem.

Oczywiście w temacie zawieszenia znalazły się ponadto wzmocnione liftujące sprężyny, polibusze , wzmocnione wahacze, odboje polimerowe, zestaw obniżenia reduktora.
Obudowy mostów zostały również wzmocnione, szczególnie przednia, żeby wytrzymały ekstremalne traktowanie w terenie.
Patrol otrzymał stalowe zderzaki, wyciągarkę i solidne płyty osłonowe.
Zastosowane szerokie ogumienie wysokości 35" Cooper Discoverer wymagało montażu poszerzeń błotników wykonanych z niełamliwego ABS-u.
Miejsce do spania przewidzieliśmy na dachu, tam zamontowaliśmy na stalowym bagażniku rozkładany namiot dachowy. W kabinie znalazła się przetwornica 230V, webasto, cb-radio, metromierz, itp.

Film: 

http://www.youtube.com/watch?v=U79z5lNIfp4 

http://www.youtube.com/watch?v=ENBAMGpmd4o 


Poniżej galeria.