WYBÓR JĘZYKA:  pl  en
Szybki kontakt: tel. 33-497-96-81, info@extrem4x4.pl
Dla podróżników promo1
>
Dla rajdowców promo1
Dla myśliwych promo1
news tundra Patrol Integrale Diesel Biturbo BMW
zobacz więcej
news2015 integrale Toyota Hilux nowy pałąk załadowczy
zobacz więcej
news tundra Patrol Biturbo BMW by Extrem4x4 zobacz więcej
Montujemy silniki 2.7tdi do Nissana Pickup d22.

Ja wiadomo wszystkim użytkownikom Nissana d22 – fabryczny silnik 2.5di jest porażką konstrukcyjną inżynierów Nissana.
Większość Nissanów d22- 2,5di boryka się z poważnymi problemami uszkodzeń silników, a te co jeszcze działają , są tykającą bombą zegarowa, gdyż nie wiadomo kiedy się rozpadną.

Szkoda jednak tracić tak dobry samochód z mnóstwem zalet użytkowo - terenowych , z powodu jednego felernego elementu jakim jest silnik.

Użytkownikom Nissana Pickup d22 proponujemy sprawdzony sposób naprawy ich pojazdów – czyli montaż silnika wraz ze skrzynią biegów pochodzące od legendarnie niezawodnego Nissana Terrano 2.7td.

Taka modyfikacja nie tylko niesie ze sobą znaczące wydłużenie niezawodności, ale również zdecydowanie wyższą kulturę pracy i zmniejszoną głośność jednostki.
Silnik Terrano charakteryzuje się również większą elastycznością wynikającą z bardziej płaskiego przebiegu momentu obrotowego i możliwością dalszego tuningu.
Katalogowo silnik d22 133KM jest niby mocniejszy od silnika Terrano, ale w rzeczywistości d22 nie potrafi utrzymać podanych parametrów , a silnik Terrano przewyższa znacznie wartości katalogowe i w odczuciu jazdy jest bardziej dynamiczny.
W silnikach napędzanych pompą mechaniczną, możemy podnieść moc i moment o ok. 30% , dołożyć intercooler, oraz zaostrzyć reakcję na pedał gazu, bez utraty żywotności silnika.